
Promujemy projekty z sektorów, które rozumiemy i w ramach których identyfikujemy własne kompetencje, w tym m.in.: branża przemysłowa, branża deweloperska, rynek pierwotny nieruchomości, branża odpadowa i przetwarzanie metali oraz zero waste management, FMCG, nowe technologie i fintech, branża spożywcza, handel i usługi.
Skalowanie biznesu
W Vortune Equity rozumiemy, że dla przedsiębiorstw o potwierdzonym modelu biznesowym dostęp do kapitału to jeden z najważniejszych lewarów dynamicznego rozwoju.
Zdajemy sobie sprawę, jak wiele energii wymaga budowa własnego, dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. Wspieramy Emitentów w sprawnym pozyskaniu finansowania udziałowego od grupy inwestorów, umożliwiając tym samym dotychczasowym udziałowcom zachowanie wysokiego stopnia autonomii w zarządzaniu biznesem. Wspomnianą zależność postrzegamy jako unikalną na rynku.
Współpracujemy z przedsiębiorstwami wykazującymi potencjał liderów w swoich branżach, znajdującymi się na drodze do skalowania działalności i wymagających kapitału na inwestycje, kapitału obrotowego lub środków przeznaczonych na akwizycję lub konsolidację. wymagającymi kapitału na inwestycje, kapitału obrotowego lub środków na akwizycję i konsolidację.
Zweryfikowane źródła finansowania
Starannie dobieramy Inwestorów. Dewizą Doradców Vortune Equity jest długookresowa współpraca

W Vortune Equity przywiązujemy dużą wagę do wiarygodności oraz perspektyw sektora, w którym działają nasi Klienci. Współpracę opieramy o partnerskie zasady wykraczające poza standard finansowania bankowego i funduszy inwestycyjnych.
Cykl współpracy z Emitentami przebiega w formie wystandaryzowanego procesu:
• Analiza due diligence, analiza finansowa, sektorowa i prawna;
• Konsultacja modelu biznesowego i planu finansowego Spółki;
• Dobór parametrów i funkcjonalności produktu udziałowego dla Inwestorów;
• Określenie warunków współpracy;
• Runda inwestycyjna i pozyskanie kapitału;
• Monitoring realizacji biznes planu i konsultacje okresowe.
Stosujemy transparentną metodologię akwizycji i oceny projektów. Proces kwalifikacyjny zawiera 4 etapy, po których następuje wdrożenie rundy inwestycyjnej i monitoring projektu:
01
Akwizycja: zgłoszenie podstawowych informacji o projekcie i nawiązanie relacji
02
Compliance: analiza prawna, analiza finansowa, ocena sektorowa, rekomendacja wdrożenia
03
Decyzja: kwalifikacja projektu przez Komitet Inwestycyjny Vortune Equity
04
Kontrakt: ofertowanie i negocjacja warunków współpracy
05
Runda inwestycyjna: pozyskanie kapitału i objęcie produktów w ramach emisji
06
Monitoring: raportowanie kroków milowych, wskaźników i monitoring wdrożenia